SZELKI CZY OBROŻA - co wybrać? 0
8.jpg

W sklepach zoologicznych możemy znaleźć najróżniejsze obroże i szelki, dlatego coraz częściej mamy duży problem z wyborem. W dzisiejszym poście przychodzimy z pomocą ! ;)

Zacznijmy od szelek i ich rodzajów.

Na rynku mamy dostępne szelki :

1.  TYPU GUARD – bardzo wygodne szelki , zbudowane z dwóch obręczy , połączonych paskiem na plecach i pod brzuchem. Nie ograniczają ruchów, nie obcierają. Idealnie nadają się też dla kotów. Mogą być mniej lub bardziej rozbudowane, z podszyciem lub bez.

SZELKI TYPU GUARD ZEE DOG

2.TYPU NORWESKIEGO – wygodne w zakładaniu, mocne w budowie, zbudowane z paska z przodu połączonego z drugim za przednimi kończynami psa, posiadają dodatkowe zapięcia po bokach , umożliwiając przyczepienie sanek , bądź obciążenia.

SZELKI ALL FOR DOGS TYPU NORWESKIEGO

3.TYPU EASY WALK – szelki typu norweskiego , jednak miejsce przypięcia smyczy posiadają Z PRZODU. Bardzo dobrze sprawdzają się u psów, które ciągną na smyczy (w momencie ciągnięcia pies zmuszony jest skręcać w bok , co zniechęca go do dalszego ciągnięcia)

SZELKI TYPU EASY WALK ZEE DOG

4.TYPU STEP-IN – jedne z najbardziej popularnych szelek, zbudowane z dwóch trójkątów w które trzeba włożyć psie łapki, są proste w zakładaniu , wygodne dla psa , mogą byś zbudowane z cienkich pasków, bądź szerokich z podszyciem, posiadają zapięcie na plecach . Nie nadają się do biegania z psem , czy uprawiania innych sportów.

SZELKI TYPU STEP-IN AMI PLAY

5. TYPU ZAPRZĘGOWEGO ( SLED) – szelki w budowie podobne do guard , jednak mają dużo bardziej wydłużony krój i są bardziej rozbudowane. Są bardzo wygodne , idealnie nadają się do biegania z psem , jazdy na rowerze , czy do ciągnięcia sanek , zaprzęgów.

6. TYPU SAMOCHODOWEGO- szelki umożliwiające odpowiedni i bezpieczny transport psa w samochodzie, często mają rozbudowany pasek piersiowy, można je kupić w zestawie z pasami bezpieczeństwa


Przedstawiliśmy Państwu podstawowe rodzaje szelek , teraz czas na parę słów na temat OBROŻY.


Tutaj nie mamy, aż tylu rodzajów , jednak możemy podzielić obroże :

  • ze względu na materiał z którego są wykonane, czyli : 

1.OBROŻE Z TAŚMY POLIPROPYLENOWEJ LUB PARCIANEJ ( lekkie , dostępne w wielu kolorach i wzorach, można je prać)

2.OBROŻE SKÓRZANE ( wytrzymałe i wygodne, estetyczne, jednak nie dają się dla psów które często kąpią się w stawach czy rzece)

3.OBROŻE PLECIONE Z PARACORDU ( robione ręcznie, zazwyczaj na zamówienie, dostępne w różnych wzorach i kolorach , wytrzymałe )

https://umilki.pl/kategoria-produktu/obroze-recznie-plecione/

  • Oraz ze względu na rodzaj zapięcia:

1. OBROŻE ZAPINANE NA PLASTIKOWĄ SPRZĄCZKĘ (lekkie , szybkie w zapinaniu)

2. OBROŻE ZAPINANE NA METALOWĄ KLAMRĘ ( wytrzymałe , sprawdzą się u dużych, silnych psów)

3. OBROŻE PÓŁZACISKOWE ( zaciskają się na szyi psa, gdy ten ciągnie, uniemożliwiając mu ucieczkę, NIE DUSZĄ PSA )

OBROŻA PÓŁZACISKOWA ALLFORDOGS


Jak dopasować rozmiar ? 


Odpowiedni rozmiar i dobre dopasowanie to podstawa zakupu dobrych szelek czy obroży. 


Jeśli chodzi o obroże, dopasowanie jest dość łatwe, ponieważ wystarczy zastosować metodę 2 palców , czyli między obrożą , a szyją psa/ kota powinny nam się zmieścić dwa palce, wtedy mamy pewność, że obroża nie jest ani za ciasna, ani za luźna.

Grubość i szerokość powinniśmy dopasować do wielkości naszego psa.


Przy wyborze szelek również możemy zastosować metodę dwóch palców oraz wizualnie ocenić czy są odpowiednio dopasowane. Ważne jest to, aby podczas ruchu łokcie bądź kolana nie ocierały się o szelki , ponieważ to może powodować ogromny dyskomfort u psa czy kota.

WAŻNE !

Dla małych psów, które mają predyspozycje do zapadania się tchawicy radzimy stosować szelki, ponieważ chroni to przed drażnieniem okolic szyi.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę pomogliśmy Państwu w wyborze. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu w celu przymierzenia obroży lub szelek ! :)


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl